Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Meras prašo pasitelkti ekspertus

Šįryt išplatintame pranešime spaudai nurodoma, jog publikacijoje paviešintos nei tyrimą atlikusiai Prokuratūrai, nei Savivaldybei iki šiol nežinomos aplinkybės dėl minėto pastato rekonstrukcijos teisėtumo. Atsižvelgdamas į tai Š. Vaitkus Generalinės prokuratūros paprašė atnaujinti tyrimą ir nustatyti, ar tikrai 2007 – 2009 m. savavališkai pastatyto pastato pamatai buvo sunaikinti dar iki gaunant statybą leidžiantį dokumentą.

Jei būtų nustatyta, kad duomenys techniniame projekte yra suklastoti ir neatitinka realios situacijos bei būtų pagrindas ginti viešąjį interesą, Š. Vaitkus Generalinės prokuratūros prašo kreiptis į teismą dėl galimai savavališkos statybos padarinių pašalinimo – pastato Meilės al. 26 nugriovimo.

Palangos meras taip pat paprašė, jog Generalinė prokuratūra kreiptųsi į teismo ekspertą, kad atlikus ekspertizę būtų nustatyta, ar prieš išduodant statybos leidimą buvo išlikę 6 proc. dušinių pastato, kaip nurodyta techniniame rekonstrukcijos projekte pateiktuose dokumentuose ir kuriais remiantis Palangos savivaldybė išdavė leidimą rekonstruoti pastatą.

Jei būtų nustatyta, kad duomenys techniniame projekte yra suklastoti ir neatitinka realios situacijos bei būtų pagrindas ginti viešąjį interesą, Š. Vaitkus Generalinės prokuratūros prašo kreiptis į teismą dėl galimai savavališkos statybos padarinių pašalinimo – pastato Meilės al. 26 nugriovimo.

„Manau, kad šias reikšmingas ir liudytojų pateiktas naujai paaiškėjusias aplinkybes būtina įstatymų nustatyta tvarka išsamiai patikrinti, kad būtų išsklaidytos net mažiausios abejonės, jog pareigūnai ėmėsi visų veiksmų tinkamai ginti viešąjį interesą tiriant vadinamųjų dušinių rekonstrukcijos teisėtumą. Tiek visuomenė, tiek Palangos savivaldybė siekia ir tikisi, jog bus išnaudotos visos galimybės išsiaiškinti, ar šis pastatas Meilės alėjoje iškilo teisėtai“, – sako Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus.

Susitiko su pastato savininke

„Vakarinės Palangos“ žiniomis, vakar Palangos mero Š.Vaitkaus kvietimu Savivaldybėje lankėsi vadinamųjų dušinių savininkė Natalija Zolotnickaja bei ją lydėjęs asmuo.

Susitikime, be mero, dalyvavo Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo bei Juridinio ir personalo skyrių vadovai bei specialistai.

Pakvietęs atvykti į Savivaldybę, kurorto vadovas siekė išsiaiškinti, kada pastatas pradės funkcionuoti, kada jis bus prieinamas visuomenei ir kas jame bus.

Š.Vaitkus akcentavo statinio savininkei, jog pastate nebus galima nei nuolat, nei laikinai gyventi ir Savivaldybė kontroliuos, ar statinys naudojamas pagal paskirtį – ar jame teikiamos poilsio aptarnavimo paslaugos.

Taip pat atvykusiųjų buvo paprašyta įsileisti Savivaldybės atstovus į pastatą, kad šie galėtų įsitikinti, jog čia bus vykdoma leistina visuomenės poreikius tenkinanti veikla.

„Darsyk akcentavome savininkei, jog šiame pastate negalima gyventi, aplink jį negali būti jokių tvorų ir jas reikia pašalinti, ir tai, jog Savivaldybė atidžiai stebės, kokioms reikmėms panaudojamas statinys. Tai pat pabrėžėme, jog pastatas turi būti prieinamas visuomenei, ir mes norime žinoti, kada tai bus“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo meras.

„Darsyk akcentavome savininkei, jog šiame pastate negalima gyventi, aplink jį negali būti jokių tvorų ir jas reikia pašalinti“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo meras Š.Vaikus.

„Vakarinės Palangos“ žiniomis, pastato projektinė dokumentacija nenumato galimybės šalia statinio parkuoti automobilius, jei to būtų nepaisoma, tai būtų traktuojama kaip pažeidimas. Be to, Meilės alėjoje, ties parko pradžia, stovi eismą draudžiantis kelio ženklas.

Savininkė susitikime argumentavo, jog pastatas dar nėra baigtas įrengti ir jis dar neeksploatuojamas, todėl Savivaldybės atstovams neva kol kas nėra ką jame žiūrėti.

N.Zolotnickaja teigė, jog iki šiol nėra apsispręsta, kokia veikla bus vykdoma statinyje. Anot atvykusiųjų, svarstomos dvi galimybės: arba įrengti meno galeriją, arba restoraną.

Pastato Meilės al.26 savininkė bei ją lydėjęs asmuo pažadėjo, jog per dvi savaites informuos Savivaldybę, kokios poilsio aptarnavimo paslaugos bus teikiamos.

Iš vakarinepalanga.lt (https://vakarinepalanga.lt)